Оцінка персоналу — Trainings For Business  Оцінка персоналу — Trainings For Business
 
office@tfbiz.com.ua

Оцінка персоналу

 

Що таке система оцінки персоналу?

Система оцінки персоналу – це комплекс логічно підібраних технік, критеріїв, принципів та правил оцінки працівників, які враховують специфіку:

  • організації (чи її частини)
  • груп посад
  • цілей, на на яких побудовано увпраління людськими ресурсами.

Грамотна система оцінки персоналу ефективно підтримує місію, стратегічні цілі та стратегію розвитку організації, незалежно від того, в якій сфері проводиться.

З цих фактів виникають кілька дуже важливих висновків, які нам цікаві як умови ефективного проведення процесу оцінки:

  • необхідно розуміти, що ми хочемо отримати в результаті і ясно сформулювати цілі, які мають бути досягнуті у процесі оцінки. Може виявитися помилкою використання одного і того ж набору критеріїв для різних цілей. Скажімо, для створення систем мотивації та планів професійного розвитку. Важливо розуміти, що немає систем оцінки, які можуть одночасно використовуватися для різних цілей.
  • система оцінки персоналу обов'язково має враховувати специфіку конкретного підприємства чи його підрозділи. 
  • оцінка має відрізнятися залежно від різних груп посад.
  • система оцінки має бути частиною наступних запланованих дій. Оцінка персоналу, після якої нічого не відбувається – це втрата часу та непотрібна бюрократична формальність.

Функції оінки персоналу

Подібні проекти проводяться для комплексної оцінки результатів роботи співробітників та членів організації з перспективи успішності досягнення та реалізації її цілей.

З погляду співробітника, це оцінка його результатів роботи, компетенцій та можливостей.

Оцінка виконує дві функції:

  • Власне оцінка – оцінюється актуальна і попередня якість роботи, наскільки учасники справляються з обов'язками, який рівень ефективності фахівців на цих посадах.
  • Функція розвитку – оцінюється потенціал розвитку співробітника, його вміння та готовність до співпраці.

Функція оцінки може бути задіяна щодо розміру винагороди, застосування змін та структурі обов'язків (пересування, підвищення, звільнення) або з оцінки ефективності існуючої системи відбору і рекрутинга.

Функція розвитку може виконувати мотивуючу роль, може спрямовувати дії працівників у майбутньому для досягнення цілей організації, і навіть давати можливість планувати розвиток та вдосконалення людей.

Існує два найбільш ефективні види оцінки персоналу: